GALOP - Sopocki Teatr Tańca
21735
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-21735,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

GALOP

Widowisko plenerowe z inspiracji powieścią „Martin EDEN” Jacka Londona.

Sopocki Teatr Tańca zaprasza na niezwykle widowiskową historię, której klimat przenosi widzów w świat z początku XX wieku, pobrzmiewający echem ragtime’u i swingu.
Akcja przedstawienia odbywa się na dwóch poziomach, ziemi – taniec interpretowany przez zespół STT przedstawiający rodzime środowisko Martina Edena i jego samego oraz poziom powietrza uosabiający świat finansjery i wyższych warstw społecznych, odnoszący się także do marzeń i dążeń głównego bohatera.
Spektakl na poziomie muzycznym i estetycznym odnosi się do pierwszej połowy XX wieku, a choreografia łączący taniec współczesny i formy uliczne, akrobatykę oraz elementy teatru ulicznego.

SCENARIUSZ, REŻYSERIA & CHOREOGRAFIA

Scenariusz, reżyseria, choreografia: Joanna Czajkowska

WSPÓŁPRACA CHOREOGRAFICZNA, TANIEC

Sopocki Teatr Tańca w składzie: Adam Błachowicz, Magda Gabriel, Artur Gołdys, Monika Grzelak, Marcin Guzicki, Mateusz Janusz, Kacper Matuszewski, Joanna Nadrowska, Barbara Pędzich, Grażyna Słaboń, Ewelina Sobieraj, Magdalena Wójcik, Dorota Zielińska

SZCZUDLARZE KOLEKTYWU ARTYSTYCZNEGO SIEDZIEJE

Artur Aponowicz, Marek Kurkiewicz, Paweł Opieszyński, Czesław Fankidejski

AKROBACJE MIRA ART

Dominika Dullek, Agnieszka Wąsowicz, Agata Karwat

CHOREOGRAFIA AKROBACJI POWIETRZNYCH

Mirosława Kister

MUZYKA

Rafał Kowal

CZAS TRWANIA

40 minut

FOTOGRAFIE PROMUJĄCE

Michał Andrysiak

FOTOGRAFIE ZE SPEKTAKLU

Adam Bogdan

PREMIERA

1 maja 2013, Plac Przyjaciół w ramach Sopot Ulica Artystów