Octopus. Mów do mnie - Sopocki Teatr Tańca
21572
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-21572,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Octopus. Mów do mnie

Spektakl zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Województwa Pomorskiego i Gminy Sopot.
Ośmiornice są rozdzielnopłciowe. Cechuje je rozwój prosty, bez stadium larwalnego. Poprzedzone tańcami i prezentacją barw godowych zaplemnienie polega na umieszczeniu przez samca, za pomocą hektokotylusa, spermatoforu w jamie płaszczowej samicy. U niektórych gatunków hektokotylus odrywa się od ciała samca.
W 1995 roku Joanna Czajkowska i Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz (Teatr Patrz Mi na Usta) podjęli współpracę artystyczną. Spotkanie to, mimo, że burzliwe  – z pozoru różniły ich estetyki teatralne, obrodziło dwuletnią współpracą. Okazało się, że ówczesna gwiazda Teatru Ekspresji, na początku własnej drogi artystycznej oraz początkująca tancerka tańca współczesnego są wstanie wykreować wspólną przestrzeń. Zaznaczyć tu trzeba, że relacja ta opierała się na zasadzie mistrz – uczeń.
Od tego momentu mija 20 lat.
W tym czasie narodził się Sopocki Teatr Tańca, a każde ze wspomnianych artystów kontynuowało swoją pracę, tworząc coraz bardziej rozpoznawalne, charakterystyczne, indywidualne światy. Światy, które nie spotykają się pod względem stylu, czy technik teatralnych.
Od 20 lat Dziemaszkiewicz i Czajkowska pracują nieprzerwanie. Od 18 lat nie spotkali się przy żadnym artystycznym przedsięwzięciu…
Ponowne spotkanie dojrzałych i świadomych artystów po tylu latach miało być eksperymentem artystycznym i człowieczym. Zaowocowało zaskakująco, spektaklem o miłości i pożądaniu.

KREACJA, PROCES TWÓRCZY & WYKONANIE

Joanna Czajkowska, Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz

MUZYKA

collage z wykorzystaniem nagrań terenowych

KOSTIUMY

Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz

ŚWIATŁA

Bartosz Cybowski

PRZYGOTOWANIE TECHNICZNE WIDEO

Natalia Osuch

PREMIERA

23 i 24 października 2015, Teatr na Plaży, Aleja Mamuszki 2, Sopot