Przedmiot nieocenionej wartości - Sopocki Teatr Tańca
22031
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-22031,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Przedmiot nieocenionej wartości

Pojęcie innowacji pochodzi z języka łacińskiego; innovare czyli „tworzenie czegoś nowego”. Najczęściej przytaczana definicja innowacji podkreśla, iż „innowacja jest procesem polegającym na przekształceniu istniejących możliwości w nowe idee i wprowadzenie ich do praktycznego zastosowania” (E.Okoń-Horodyńska, wykład 1, s. 9).

W spektaklu artyści STT odnoszą się do innowacyjności w kontekście obrazu CIAŁA, fizyczności, a także historii polskiego teatru tańca. Można więc powiedzieć, że ośrodkiem zainteresowania jest tu CIAŁO człowieka, jako skafander dla ratio i psyche, jako transmiter treści, czy jako środek komunikacji.

Obok fragmentów inspirowanych pracami Jarzynówny – Sobczak, Conrada Drzewickiego i Ewy Wycichowskiej spektakl zawiera sceny z zupełnie autorską choreografią. Narratorami opowieści jest Odkrywca i jego Alter Ego. Sopocki Teatr Tańca snuje opowieść o ciele tańczącym, ciele czującym i myślącym, o ideale oraz o drogach i kodach tańca, a niektórzy miłośnicy malarstwa, widzą w „Przedmiocie nieocenionej wartości” odniesienia do obrazów Degas, a znawcy fotografii do zdjęć Davida Hamiltona.

SCENARIUSZ, CHOREOGRAFIA, REŻYSERIA

Joanna Czajkowska

WSPÓŁPRACA CHOREOGRAFICZNA I KREACJA POSTACI

Jacek Krawczyk, Joanna Nadrowska, Kalina Porazińska, Magdalena Laudańska, Kamila Maik, Maciej Sheva Mołdoch

KOSTIUMY

Adam Królikowski

SCENOGRAFIA

Joanna Czajkowska, Artur Aponowicz

MUZYKA

Mariusz Noskowiak

WIZUALIZACJE, PLAKAT

Katarzyna Teresa Turowska

ŚWIATŁA

Artur Aponowicz / Rico