PUSTE CIAŁO - Sopocki Teatr Tańca
21609
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-21609,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,vertical_menu_enabled,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

PUSTE CIAŁO

Spektakl składa się z 2 aktów, a każdy z nich inspirowany jest życiem i twórczością innego artysty.
Obaj Franz Kafka i Henri Toulouse-Lautrec zmagali się z trudnymi relacjami z rodziną, a ujście dla swojej niezwykłej wrażliwości znajdowali w sztuce, którą realizowali w skrajnie odmiennych sposobach. Kafka schowany w sobie i nieśmiały, nie chciał wydać najsłynniejszych swoich prac (zostały wydane po jego śmierci), zaś Toulouse-Lautrec wtopił się w bohemę artystyczną Paryża, stając się nieodłącznym jej elementem. Jeden zanurzony w rozważaniach nad determinacją jednostki przez społeczeństwo i niemożność znalezienia pełni swojego człowieczeństwa, harmonii i szczęścia, drugi zatrzymując w kadrze ludzi i nastrój artystycznej społeczności chwalił życie i codzienność. Obaj umieli zauważyć detal, chwilę, ulotność.
Spektakl rozdzielony przerwą jest impresją na temat ich twórczości, część kafkowska mroczna i dynamiczna, część inspirowana pracami Toulouse-Lautreca pozornie swobodniejsza, z dekonstruowanym kankanem na czele. Obie części, choć w różny sposób, opowiadają o tym samem – o drodze do zrozumienia i pogodzenia się z samym sobą i ze światem, którą musi przejść każdy człowiek i każdy artysta.

KONCEPT, REŻYSERIA & CHOREOGRAFIA

Joanna Czajkowska i Jacek Krawczyk

WSPÓŁPRACA CHOREOGRAFICZNA & TANIEC

Magda Wójcik, Barbara Pędzich, Dorota Zielińska, Joanna Nadrowska, Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk

MUZYKA

Mariusz Noskowiak

KOSTIUMY

Agnieszka Puławska

REŻYSERIA OŚWIETLENIA

Artur Aponowicz

SCENOGRAFIA

Jacek Krawczyk, Artur Gołdys

PREMIERA

15 i 16 listopada 2013, Teatr na Plaży

CZAS TRWANIA

ok. 1 h 30' (z przerwą)

ZDJĘCIA PROMUJĄCE

Alicja Byzdra